logo

Dětská dopravní nadace letos rozdala 515 000 korun 31 dětem pozůstalým po obětech dopravích nehod

„Přestože se každým rokem snižuje počet dopravních nehod, běžné dopravní situace a cestování autem s sebou bohužel často nesou i smutnou daň v podobě usmrcených osob a těžce raněných. Vážné dopravní nehody se pak nejvážněji týkají pozůstalých, z nichž děti jsou těmi nejvíce bezbrannými. Jako matka čtyřleté dcery i ředitelka společnosti, která jen letos v rámci skupiny AAA AUTO prodala již přes sedmdesát tisíc vozů, považuji za povinnost pomáhat alespoň touto formou sirotkům obětí dopravních nehod,“ uvedla generální ředitelka AAA AUTO a předsedkyně správní rady DDN Karolína Topolová.

Letos nadace přijala celkem 31 oprávněných žádostí o finanční příspěvek a rozdělila mezi ně finanční pomoc ve výši 515 000 Kč. Výše příspěvku činí 30 000,- Kč pro vysokoškoláky sirotky, 15 000,- Kč pro vysokoškoláky polosirotky, 20 000,- Kč pro ostatní sirotky od mateřských škol až po vyšší odborné školy a 10 000,- Kč pro polosirotky ve stejných vzdělávacích zařízeních. Děti mohou také využít možnosti studovat bezplatně na soukromé vysoké škole CEVRO Institut, získat přednostně zaměstnání u největšího prodejce ojetých aut AAA AUTO, bezplatně studovat na jazykové škole Confucius či navštívit statek herce Václava Vydry a zúčastnit se semináře „Život se dravými kopyty“.  Samotné předávání finančních příspěvků od nadace žadatelům proběhlo tradičně ve Smetanově sále Autoklubu České republiky v Opletalově ulici za účasti předsedkyně správní rady DDN a generální ředitelky AAA AUTO Karolíny Topolové, místopředsedy správní rady DDN Petra Bolda, ředitele Global Assistance Marka Jaroše, jednatele VŠ CEVRO Institut Ivana Langera a Libora Přerosta z firmy Přerost a Švorc jakožto nového významného dárce a člena správní rady DDN. Příjemným dopolednem provázel oblíbený herec Václav Vydra a na úvod zazpívala slečna Karolína Novotná, kterou nadace letitě také podporuje.

Podle statistiky Policie ČR se počet usmrcených osob za letošních prvních deset měsíců snížil o 7,7 % v porovnání se stejným obdobím loňského roku a byl nejnižší od roku 1980. V období od ledna do října roku 2017 bylo při dopravních nehodách na pozemních komunikacích usmrceno 144 řidičů osobních automobilů, 79 chodců, 64 spolujezdců v osobním vozidle, 60 řidičů motocyklů a 41 cyklistů. V dlouhodobějším horizontu však dochází ke zvyšování počtu dopravních nehod, za posledních deset měsíců o 4,5% ve srovnání se stejným obdobím roku 2016.

  • Share